Průběh focení

Vítám Vás na mých webových stránkách, kde nabízím fotografické služby.

Pro ty z Vás, kteří ještě nefotily a nevědí, co takové focení obnáší tu mám stručný popis.

 

            Před samotným focením, je potřeba se domluvit, co, kde a jak chcete fotit, buďto e-mailem nebo telefonicky a nebo nejlépe na schůzce, na které probereme místo a čas focení a další detaily (vaše vize a představy). Ještě před schůzkou je dobré (ne však nutné) mi poslat Vaši oblíbenou fotku nebo fotky, které jste našli na internetu, ať už moje nebo cizí. Rychleji získám představu, o jaké fotografie máte zájem. I když během focení často přichází nové nápady a dochází k úpravám plánu, je dobré mít počáteční představu. Pro inspiraci se můžete podívat do mé galerie na Facebooku nebo na mých stránkách.

            Při focení dávám přednost spíše neformální přátelské atmosféře. Na focení si sebou vezměte potřebné věci (oblečení, kosmetiku, rekvizity,... - dle druhu focení). Je dobré si sebou vzít také nějaké pití, sváču a dobrou náladu. Skvělá fotografie se obvykle nepodaří napoprvé, proto se různě zkouší a vylepšuje jak póza nebo výraz obličeje, tak i třeba nasvícení scény.V průběhu focení Vám jsou fotografie prezentovány a konzultovány - teprve když jsme s výsledkem spokojeni je čas na změnu scény, osvětlení a/nebo šatů. (Samozřejmě vše je podřízeno Vašemu vkusu – každému se líbí něco jiného). Od toho se také odvíjí doba focení, která se většinou pohybuje od dvou do čtyř hodin - záleží na technické náročnosti a místech focení. Občas se na focení podílí i můj kamarád Radim Hájek, který mi při focení asistuje.

            Po skončení focení ještě jednou prohlídneme vybrané fotografie a uděláme finální výběr. Vybrané fotografie projdou základní úpravou (doladění jasu, kontrastu a dalších potřebných věcí, která potrvá řádově několik dní. Můžete mi dát i pokyny k úpravám (někdo má třeba oblíbené černobílé fotografie atd.).

            Po úpravách proběhne předání fotografií dle domluvy (DVD, Flash disk, internetové uložiště).

 

Těším se na naše společné focení. :-)